Бобринецька міська територіальна громада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Володимир Гройсман: Реформа з децентралізації влади забезпечить невідворотний успіх країни

Дата: 26.10.2016 09:22
Кількість переглядів: 961

Фото без опису

Здійснення реформи з децентралізації влади в Україні є прикладом передачі центральною владою своїх повноважень та фінансових ресурсів на місця, що дозволяє забезпечити ефективність місцевого самоврядування та якість управління на місцях. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсманпід час відкриття програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) Агентства США з міжнародного розвитку USAID у вівторок.

"Те, що відбулося за ці декілька років, може бути гарним прикладом того, як держава передає повноваження, які ви можете використовувати, щоб працювати на тих, хто вас обирає, робити свою роботу якісно і найголовніше, на що ми з вами покликані, - створити систему якісних послуг на місцевому рівні", - заявив Володимир Гройсман, говорячи про результати реформи з децентралізації влади.

Протягом років здійснення реформи на місця були передані необхідні повноваження та ресурси у рамках фінансової децентралізації, зазначив Прем’єр-міністр.

Так, місцеві бюджети порівняно з минулим роком зросли на 34 млрд грн, це близько 50%.

Другий рік поспіль в Україні існують інші інструменти стимулювання регіонального розвитку: кошти Державного фонду регіонального розвитку, субвенція на соціально-економічний розвиток та субвенція на підтримку об'єднаних територіальних громад у розмірі 1 млрд грн. На наступний рік Уряд передбачає її збільшення до 1,5 млрд грн, зазначив він.

"Держава максимально передає фінансові ресурси вниз і робить це відкрито, публічно і системно", – підкреслив Володимир Гройсман.

Сьогодні в Україні нараховується 184 об'єднані територіальні громади, ще у 184 очікуються вибори 11 та 18 грудня. "Це все тільки початок, але цей початок є незворотнім", - наголосив Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман зауважив, що був ініціатором з децентралізації влади як Віце-прем'єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ та згодом Голова Верховної Ради України. За його опікування 1 квітня 2014 року було прийнято перший стратегічний документ, розроблений спільно з експертним середовищем, - концепція реформи місцевого самоврядування в Україні, що стала початком реформи з децентралізації. Також було розроблено і ухвалено Закон України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

"Врешті-решт ми отримали результат, результат, що підтверджував, що ефективна система місцевого самоврядування зробить успіх нашої країни невідворотнім", – підкреслив Володимир Гройсман.

У цьому контексті Голова Уряду подякував за підтримку реформи з децентралізації міжнародним партнерам, серед яких Європейський Союз, Швейцарія, Німеччина та Сполучені Штати Америки. Презентована сьогодні програма USAID "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)" підтримки об’єднаних територіальних громад працюватиме протягом 5 років в Україні, зазначив він.

"Це означає, що не тільки ми знаємо і розуміємо важливість цієї реформи, а й наші міжнародні партнери, які побудували справжнє місцеве самоврядування у своїх країнах, знають, що Україна йде абсолютно правильним шляхом. На цьому шляху нас чекає успіх. Але цей успіх потребує лідерства", – зазначив Прем’єр-міністр.

                                                                                                       

                                                                                                                              За матеріалами Урядового порталу


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь