Бобринецька міська об'єднана територіальна громада

Кіровоградська область, Бобринецький район

Звіт міського голови про роботу Бобринецької міської ради та її виконавчих органів за 2017

Минулий рік видався доволі складним та напруженим і був спрямований на вирішення проблемних питань, пов’язаних з відновленням та ремонтом дошкільних навчальних закладів, шкіл, інших об’єктів інфраструктури громади.

Звітуючи про роботу у 2017 році, я хочу подякувати всім, хто разом з міською владою сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань – це і депутати міської ради, і комунальні підприємства, і представники громадськості, які продемонстрували активну і дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення об’єднаної громади. А набутий цього року досвід зробив усіх нас більш терплячими та мудрими.

У звітному періоді робота виконавчих органів була направлена на виконання повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про звернення громадян», законами України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про доступ до публічної інформації», інших законодавчих актів, а також на виконання Програми економічного та соціального розвитку громади на 2017 рік.

Виконавчими органами міської ради є виконавчий комітет, управління, відділи та сектори, робота яких спрямована на здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах діючого законодавства України. Вся діяльність виконавчих органів міської ради спрямована на організацію доступних і якісних послуг мешканцям міста, прийняття зрозумілих і прозорих рішень.

Робота виконавчих органів націлена на виконання власних рішень, на реалізацію прийнятих програм, що стосувалися міста та сіл громади,  зокрема, житлово-комунального господарства, формування та виконання бюджету громади та залучення додаткових фінансових ресурсів, забезпечення мешканців громади комунальними послугами та розв'язання найгостріших соціальних проблем територіальної громади у тісній взаємодії з органами самоорганізації населення – вуличними та квартальними комітетами, громадськими організаціями та структурними утвореннями політичних партій.

 

Основні організаційно-адміністративні заходи

Реалізації визначених пріоритетів була підпорядкована організаторська робота міської ради та її виконавчих органів.

Так, у 2017 році було проведено 11  засідань сесії міської ради                  (у 2016 році - 15), на яких прийнято 510 рішень (у 2016 році - 688), з них                 479 позитивних рішень та 31 рішення про відмову в задоволенні порушених питань.

19 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 232 рішення (майже на рівні 2016 року (240). На засіданнях виконкому розглядалися питання постановки на чергу для отримання житла згідно заяв громадян, затверджувалась проектно-кошторисна документація, присвоювалися поштові адреси, надавалися дозволи на тимчасове функціонування торговельних точок та затвердження режиму роботи об’єктів торгівлі, надання дозволу на видалення дерев. Також, розглядалися питання діяльності виконавчих органів щодо роботи комунальних підприємств громади, розгляду звернень громадян про надання матеріальної допомоги та приймалися інші рішення.

Відповідно до наданих повноважень, міським головою протягом звітного періоду видано розпорядження з основної діяльності, які стосувались питань поточної організації роботи виконавчих органів ради. Протягом 2017 року видано 180  в (2016 році – 196) розпоряджень з основної діяльності та 9 (2016 – 9) – з адміністративно-господарських питань. Для документального забезпечення проходження служби в органах місцевого самоврядування міським головою видано 207 в (2016 році – 180) розпоряджень з особового складу, 102 (64) розпорядження про відпустки, про відрядження – 115 (57).

До Бобринецької міської ради, як до представницького органу Бобринецької міської об’єднаної територіальної громади надійшло                       1356 звернень  що на 219 звернень менше порівняно з відповідним періодом 2016 року, з них 1136 звернень громадян надійшли поштою що на 299 звернень менше порівняно з відповідним періодом 2016 року.  220 (з них 172 звернення на особистому прийомі та 48 звернень на особистому виїзному прийомі) звернень громадян надійшли під час особистих прийомів, що на 80 звернень більше  порівняно з відповідним періодом 2016 року. 

Загальна кількість колективних звернень, що надійшли до міської ради  збільшилась на 27 порівняно з відповідним періодом 2016 року і становить 40.

Виконавчими органами міської ради громадянам видано12203 довідок (для одержання різних соціальних виплат, допомог, наявність земельних ділянок, про реєстрацію місця проживання та ін.).

У 2017 році складено 166 протоколів про адміністративні правопорушення та винесено 163 постанови.

 

І. Організаційно-кадрові питання

 

СТРУКТУРА 

апарату та виконавчих органів Бобринецької  міської ради

п/п

 

Кількість штатних одиниць

І. АПАРАТ

1.

Міський голова

1

2.

Секретар міської ради

1

3.

Перший заступник міського голови

1

4.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади, ЖКГ, архітектури та будівництва

1

5.

Заступник міського голови з соціально - гуманітарних питань

1

6.

Секретар виконавчого комітету

1

7.

Староста

1

8.

Юридичний сектор

2

9.

Загальний відділ

4

10.

Група господарського обслуговування

3

11.

Головний спеціаліст

 1

ІІ. ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ БОБРИНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(без статусу юридичної особи )

12.

Сектор земельних ресурсів

2

13.

Відділ житлово-комунального господарства, охорона праці та цивільного захисту

3

14.

Відділ реєстрації

3

15.

Фінансове управління

8

16.

Служба у справах дітей

2

17.

Відділ економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та інформаційної діяльності

4

ІІІ. ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ БОБРИНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(з статусом юридичної особи )

18.

Відділ освіти молоді та спорту

21,5

 

Всього

60,5

 

 

 1. Стан здійснення повноважень щодо соціально-економічного розвитку міської ОТГ

 

1. Стан реалізації регіональної стратегії розвитку та виконання плану заходів з її реалізації, програм і проектів регіонального розвитку

 

В 2017 році за кошти на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад реалізовані проекти «Капітальний ремонт частини дорожнього покриття по вул. Соборна (від вулиці Ярослава Мудрого до вулиці Ганни Дмитрян, від вулиці Володимира Великого до вулиці Учасників АТО, від вулиці Учасників АТО до вулиці Паркової) у м. Бобринець Кіровоградської області (Коригування)» і «Капітальний ремонт частини дорожнього покриття вулиці Народної (від вул. Паркової до вул. Вознесенської), м. Бобринець Кіровоградської області» на суму 1996,6тис.грн.

У звітному періоді за кошти на соціально-економічний розвиток території було за 440тис.грн придбано сміттєвоз марки VOLVO для комунального підприємства ”Комунальник” Бобринецької міської ради таза 980 тис. грн. автогрейдер марки ГС-14.02 для того ж комунального підприємства.

По проекту «Схема оптимізації роботи системи централізованого водопостачання і водовідведення м. Бобринець, Кіровоградської області. Облаштування артсвердловини, Реконструкція» за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку, виготовлено та встановлено бак для накачування води, придбано насос Speronisxt619. Вартість проекту 478,0 тис. грн. В 2018 році артсвердловина буде введена в дію.

Щорічно розробляється та подається на затвердження сесії міської ради програма економічного і соціального  розвитку ОТГ, в якій зазначаються основні напрями роботи міської ради на плановий бюджетний рік. Також ми працюємо на виконання цілого ряду цільових програм, які були затверджені на період до 2020 років зокрема:

 • Програма по наданню одноразової матеріальної допомоги та забезпечення гарячими обідами одиноких малозабезпечених мешканців громади.
 • Міська програма поліпшення охорони навколишнього природного середовища  та використання природних ресурсів
 • Міська програма проведення культурно-освітніх заходів – фінансування на проведення міських та державних свят
 • Міська програма  реконструкції, поточного, капітального  ремонту, асфальтування та утримання доріг.
 • Комплексна програма профілактики злочинності ОТГ
 • Програма підтримки місцевого самоврядування міської ОТГ (проведення свям та заходів у громаді)
 • Міська програма оздоровлення та відпочинку дітей ОТГ
 • Міська програма «Шкільний автобус»
 • Міська програма «Питна вода»

На сайті міської ради створено інтерактивну мапу проектів за посиланням http://bobrynecka.gromada.org.ua/interaktivna-mapa-proektiv-10-50-08-29-08-2017, на якій можна переглянути реалізовані проекти в громаді.

 

2. Зовнішньоекономічна діяльність, міжрегіональне

та транскордонне співробітництво

 

В звітному періоді на сесії міської ради прийнято «Стратегії розвитку Бобринецької ОТГ на 2017 – 2025 роки», яку розроблено в рамках співпраці в проекті ДОБРЕ від Глобал Комьюнітіз (Global Communities). Крім цього в рамках вищевказаного проекту розробляється проект секторальної стратегії по покращенню послуг з водопостачання та водовідведення згідно якого планується залучити до 80,00 тис. доларів інвестицій в 2018 році.

Розроблено проект щодо реконструкції залу засідань міської ради в центрі дозвілля молоді в 2018 році, під який заплановано інвестиції в сумі 300,00 тис. грн. від Глобал Комьюнітіз (Global Communities) в рамках підтримки децентралізації від проекту ДОБРЕ.

Розроблено два проекти енергоаудиту по дошкільним навчальним закладам від ТОВ «ЕСКО Енерго Проект» на суму 44,0 тис. грн. за кошти Програма «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією та надає підтримку українському уряду в здійсненні важливої реформи децентралізації в Україні в рамках окремого доручення проекту «Реформа в сфері енергоефективності України», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Наприкінці грудня 2017 року відбулося конференція з питань місцевого економічного розвитку, на якій об’єднаним громадам Кіровоградської області, експертами з регіонального розвитку  ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках проекту ДОБРЕ було представлено компонент програми ДОБРЕ «Місцевий економічний розвиток», який протягом 2018 року передбачається реалізувати в громадах. В рамках даного компоненту планується розробити проекти економічного розвитку ОТГ та  залучити інвестиції на фінансування одного з проектів.

 

3. Бюджет, фінанси та облік

 

Бюджет на 2017 прийнятий на сесії Бобринецької міської ради сьомого скликання 23 грудня 2016 року рішення № 842.

Надходження до бюджету  ОТГ у 2017 році склали - 66336,11 тис. грн., що на 126 % більше ніж в 2016 році (52524,01 тис. грн.)

доходи ОТГ (без трансфертів) склали 37060,44 тис. грн., що на 133 % більше ніж у 2016 році (27737,22 тис. грн.);

Дебіторська та кредиторська заборгованість в Бобринецькій міській ОТГ (у т. ч. кредиторська заборгованість по заробітній платі та за енергоносії) відсутня.

 

Основні дохідні статті бюджету ОТГ з трансферами

(тис. грн.)

Податок на доходи з фізичних осіб

18852,6

Акцизний податок

6672,2

Податок на  нерухоме майно,

відмінне від земельної ділянки

633,05

Земельний податок

1067,7

Орендна плата

3561,4

Транспортний податок

134,6

Єдиний податок

5219,6

Адміністративні збори та платежі

875

Офіційні трансферти

29275,7

 

 

Офіційні трансферти 

(тис. грн.)

Від органів державного управління  

29275,67

Дотації  

5222,8

Базова дотація

1827,6

Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я

3395,2

Субвенції  

24052,87

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад

1996,6

Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам

12497,8

Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам

8995,3

 

Бюджет міської ОТГ дозволяє фінансувати найнеобхідніші потреби місцевої громади, але, навіть, з новими бюджетними повноваженнями коштів для реалізації програм та проектів соціально-економічного розвитку не вистачає.

 

Основні видатки бюджету міської ОТГ -

59632,7  тис. грн.

з них:

забезпечення діяльності міської ради

6366,2

забезпечення роботи територіального центру

1384,7

оздоровлення та відпочинок дітей

199,9

організація та проведення громадських робіт

55,9

інші видатки на соціальний захист населення

135,8

бібліотеки

218,8

будинки культури, клуби та інші заклади клубного типу

389,7

фінансова підтримка комунальних підприємств

4707,3

утримання та розвиток інфраструктури доріг

174,3

відділ освіти, молоді та спорту Бобринецької міської ради

32232,7

 

 

Основні видатки по галузі освіти міської ОТГ -

32232,7  тис. грн.

з них:

Забезпечення діяльності відділу освіти, молоді та спорту

254,8

Дошкільна освіта

6133,3

Надання загальної середньої освіти

20954,7

Надання позашкільної освіти

1428,2

Методичне забезпечення

428,5

Централізоване ведення бухгалтерського обліку

811,2

Здійснення централізованого господарського обслуговування

240,5

Утримання інших закладів освіти

300,5

Інші освітні програми

390,9

Надання допомоги дітям-сиротам

10,8

Утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл

1278,8

 

 Тому, поки що єдиним шляхом вирішення цієї проблеми є підвищення частки власних надходжень, що можливе за рахунок збільшення розміру їх податкових надходжень. Це вимагає реформування системи місцевих податків, зокрема запровадження нових ставок податків а також повна сплата чинних податків і зборів, що є джерелом доходів місцевого бюджету (підвищення ставок, розширення бази оподаткування, збільшення кола платників). Але крім цього непопулярного кроку міська рада шукає інші джерела надходження для зменшення податкового навантаження на підприємців громади,  зокрема над залученням інвестицій та грантів від іноземних держав для вирішення соціальних потреб жителів громади.

В 2017 році із міського бюджету  надано кошти  у вигляді субвенції  районному бюджету на  проведення видатків  для   фінансування закладів соціально – економічної сфери в т.ч.

 1.  виплати компенсації фізичним особам які надають соціальні послуги на території громади  відповідно до Постанови Кабінетів Міністрів України №558 профінансовано  – 45,5 тис. грн..
 2. Відшкодування пільг за послуги зв»язку – 136,6 тис.грн.
 3. Придбано дві путівки учасникам ліквідації ЧАЕС ІІ категорії – 12тис. грн.
 4. «Територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» у Бобринецькому районі – 450 тис. грн.
 5. Центральній районній лікарні – передано в повному обсязі медичну субвенцію – 6 296,7 тис. грн. та понад обсяги медичної субвенції із бюджету ОТГ – 2 213,9 тис. грн. в т.ч на придбання предметів довгострокового користування – 481 тис. грн.
 6. Комунальному закладу первинної медицини - передано в повному обсязі медичну субвенцію – 2 269,9 тис. грн. та понад обсяги медичної субвенції із бюджету ОТГ – 800 тис. грн.
 7. Також  проходження профоглядів, флюрограми та здача аналізів для мешканців Бобринецької ОТГ безкоштовне.

 

 

4. Підприємництво та адміністративні послуги

 

На території Бобринецької міської ОТГ знаходяться:

4 суб’єкта малого підприємництва, що становить 1% від загальної кількості підприємців.

5 суб’єктів мікро-підприємництва, що становить 1% від загальної кількості підприємців.

Загальна кількість підприємців – 519 осіб.

 

Ресурси ОТГ для підвищення доходів з власних джерел

 

На даний час у Бобринецькій об’єднаній території діє технічна документація по нормативно грошовій оцінці земель міста Бобринець, с. Шляхове, с. Дібрівка, яку використовують для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Періодичність проведення нормативної грошової оцінки в межах населених пунктів визначена статтею 18 Закону України «Про оцінку земель» і становить не рідше ніж 1 раз на 5-7 років. Попередня грошова оцінка була виконана в 2011 році.

Для подальшого збільшення справляння земельного податку та орендної плати за землю на території Бобринецької об’єднаної територіальної громади  планується у 2018 році виготовити чергову нормативно грошову оцінку в межах населених пунктів ОТГ.

У зв’язку із порушеннями чинного законодавства платниками податків, що негативно впливає на наповненість бюджету, вирішення цього питання можливе шляхом сприяння та підтримці органі ДФС у проведенні фактичних перевірок, визначених їхніми повноваження щодо наявності патентів, ліцензій, свідоцтв про державну реєстрацію та інших документів, які пов’язані із виробництвом та обігом підакцизних товарів.

 

Надання адміністративних послуг

Міською радою центр надання адміністративних послуг на сьогоднішній день – не створено. Адміністративні послуги надаються спеціалістами міської ради відповідно до розподілу функціональних обов’язків та затвердженого розпорядженням міського голови реєстру послуг.

Центр надання адміністративних послуг функціонує при Бобринецькій районній державній адміністрації та обслуговує жителів району. Бобринецькою міською радою відповідно до Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань створено відділ реєстрації.  У відділі надаються найнеобхідніші (найпопулярніші) адміністративні послуги:

 • державна  реєстрації речового права на нерухоме майно та їх обтяжень;
 • державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
 • реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб.

Прийом відвідувачів здійснюється за принципом «відкритого простору», тобто всі працівники здійснюють прийом громадян в одній кімнаті.

На сьогоднішній день надаються  26  адміністративні послуги, протягом        2017 року надано 1927 адміністративних послуги та надійшло до бюджету 126,0 тис. грн.  У 2016 році відповідно 1437 адміністративні послуги та надійшло 71,4 тис. грн.

Інформування громадян про наявні адміністративні послуги здійснюється через офіційний веб-сайт, засоби масової інформації. На інформаційних стендах розміщені інформаційні та технологічні картки з надання адміністративних послуг, зразки заяв, необхідний перелік документів та актуальна інформація.

В приміщенні міської ради оформлено інформаційні стенди, на яких розміщено графік роботи, години прийому громадян, контактні дані працівників апарату та структурних підрозділів

 

5. Промисловість, будівництво

 

Промисловість

Підприємства промисловості, які представлені в Бобринецькій міській ОТГ:

Хлібокомбінат Бобринецького РСТ; ЗАТ ВДО “Асоціація Південна”; КП “Міськводоканал”; КП “Комунальник” та ПП АФ «Славутич»  з відповідним продуктом «Бобринецькі лани» (крупи гречані), який за якістю та ціною користується попитом у споживачів та поставляється у мережу соціальних магазинів.

 

Будівництво

Продовжується роботи по реалізації проектів «Реконструкція Бобринецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 в позашкільний заклад м. Бобринець Кіровоградської області», наразі проводиться внутрішні роботи планується відкриття на початку 2018 року та завершений  проект «Капітальний ремонт перекриття, даху, заміна віконних та дверних блоків із застосуванням енергозберігаючих технологій будівлі міського центру дозвілля молоді м. Бобринець вул. Миколаївська, 47 Кіровоградської області». Завершені роботи по благоустрою центрального парку ім. Кропивницького, зокрема облаштовано плиткою підхід до дитячого майданчика на суму 9,3 тис. грн. та встановлено фонтан та його облаштування на суму 318,60 тис. грн. Проведено підсипання доріг щебенем (11 тон). В рамках співпраці з агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності» DOBRE в громаді реалізовано проект «Реконструкція баскетбольного майданчика» на суму – 523,0 тис. грн..

Також проведені наступні роботи :

«Капітальний ремонт перекриття, даху, заміна віконних та дверних блоків із застосуванням енергозберігаючих технологій будівлі міського центру дозвілля молоді м.Бобринець вул. Миколаївська, 47 Кіровоградської області» - 525,1 тис.грн.

"Продовження реконструкції міського парку ім. Кропивницького "Нове життя старому парку"- 239,6тис.грн.

"Реконструкція загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 в позашкільний заклад по вул. Микалаївська, 60 м. бобринець,  Кіровоградської області     -339,1тис.грн.

"Реконструкція приміщень загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 в позашкільний заклад по вул. Микалаївська, 60 м. Бобринець,  Кіровоградської області    (Змінено назву проекту Реставрація (ремонтно-відновлюванні роботи) приміщень позашкільного закладу по вул. Миколаївська, 60 м.Бобринець, Кіровоградської області" -1251,1тис.грн.

Реконструкція вуличного освітлення від КТП-1 по вул. Куйбишева (Рущанська), Комсомольська (Базарна), Луночарського (Соборна), Лесі Українки, Менделеєва, пров. Куйбишева (Рущанський), Київський, Радянський (Перемоги), Ціолковського в м.Бобринець Кіровоградської області - 110,3 тис.грн.

Капітальний ремонт теплової мережі "Заміна застарілого обладнання" котельні ЗОШ № 1 І-ІІІ ступенів в м.Бобринець, Кіровоградської області - 600 тис. грн.

Придбання та установлено в с. Коржева  КП "Комунальником" дитячого майданчика-79,5 тис.грн.

Придбання КП "Комунальником" майнового комплексу- 1млн. грн.

В Коржівський сільський клуб придбано булер’ян та комплект музичного обладнання  на загальну суму  - 49,1 тис. грн..

Взято кредитів через програму «Ощадний дім» на утеплення житла на суму 397,00 тис. грн. 

Всього на території ОТГ знаходиться 33 багатоквартирних будинки з них:

перебувають в управлінні ОСББ – 1 будинок.

в управлінні управителя – 25 будинків

обраного співвласниками самостійно – 1 будинок

 

6. Енергоефективність і енергозбереження

 

Виготовлена проектно-кошторисна документаціям по проекту «Капітальний ремонт вуличного освітлення по КТП-1» на суму 16,0 тис. грн.

Розпочато роботи по  проекту «Капітальний ремонт вуличного освітлення по КТП-1» на суму 300,0 тис. грн.

Розроблено два проекти енергоаудиту по дошкільним навчальним закладам від ТОВ «ЕСКО Енерго Проект» за кошти Програма «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією та надає підтримку українському уряду в здійсненні важливої реформи децентралізації в Україні в рамках окремого доручення проекту «Реформа в сфері енергоефективності України», що виконується DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH.

В 2017 році ТОВ СЕС Дібрівка завершено будівництво сонячної електростанції потужністю 15 Мвт та введено її в експлуатацію.

 

7. Соціальний захист та соціальні послуги,

ринок праці та доходи населення

 

01 квітня 2017 року Бобринецька міська ОТГ відкрила міський територіальний центр обслуговування населення та створила 25 нових робочих місць.

За звітний період діяльність установи характеризується наступними показниками:

до Територіального центру із заявами для отримання соціальних послуг звернулося  750 осіб, з них:  пенсіонери, особи з інвалідністю, громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації;

в Територіальному центрі працюють два відділення:

соціальної допомоги вдома, (129 особи на обслуговуванні), для соціального обслуговування одиноких громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності і потребують сторонньої допомоги в домашніх умовах,

організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, (629 осіб на обслуговуванні),  в якому на платній та безоплатній основі надаються послуги перукаря, косіння трави, швацькі послуги, розпилювання дров та забезпечення гуманітарною допомогою, гарячими обідами.

 

За період роботи установи з 01.04.2017 по 01.12.2017 надані наступні послуги:

у літній період встановлено медичний намет в центрі міста, за допомогою до медичної сестри за період функціонування намету звернулось 1155 жителів громади та  інших населених пунктів району та  області; 

434 жителю Бобринецької ОТГ послуги перукаря на платній та безоплатній основі були надані

швацькими послугами скористалися 215 жителів громади.

косіння трави, допомога в розпилюванні дров ін. роботи у присадибних ділянках жителів ОТГ було здійснено 211 разів.

протягом 2017 року натуральну допомогу надано 172 особам ( гарячі обіди, продуктові набори, одяг, взуття, інвалідні візки, ходуни, стільці туалети, сидіння для ванни та інше) .

при підготовці до опалювального сезону працівники нашої установи обстежили  сім′ї людей, які звернулись із заявами  про потребу в завезенні дров до Територіального центру та до міської ветеранської організації. На разі робітниками нашої установи, спільно з міською радою та КП «Комунальник» було завезено дрова 28 сім′ям.

за звітний період до інтернату на постійне місце проживання направлено 3 особи, які відповідного висновку ЛКК потребують постійного стороннього догляду.

За звітний період виконком міської ради відповідно до звернень надав одноразової матеріальної допомоги на лікування та поховання 87 жителю громади на суму 96,8 тис. грн.

 

Захист прав та інтересів дітей

З 01 травня 2017 року на сесії міської ради прийнято рішення про створення служби у справах дітей, 21 липня 2017 року прийнято від райдержадміністрації справи дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, які знаходяться в складних життєвих обставинах.

За звітній період службою у справах дітей проведено 7 рейдів, перевірено 15 сімей в яких проживає 22 дітей та за результатами роботи складено 15 актів обстеження.

У службі у справах дітей Бобринецької міської ради на кінець 2017 року на первинному обліку перебуває 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 18 дітей проживає під опікою/піклуванням, 5 дітей виховується у ДБСТ, який розташований у місті Бобринець, 4 дітей виховуються в ПС, які знаходяться на території Кіровоградської області – це є реалізація права дітей виховуватись за принципом родинності та у сімейному оточенні; 1 дитина знаходяться в КЗ «Кіровоградський обласний спеціалізований будинок дитини нового типу». Протягом 2017 року 3 дітей пройшли процедуру визначення статусу дітей, позбавлених батьківського піклування та були влаштовані під опіку до рідної бабусі.

На обліку служби у справах дітей знаходиться 36 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. 33 дитини проживають з батьками, 2 дитини влаштовано до КЗ «Кіровоградський обласний спеціалізований будинок дитини нового типу» за заявою батьків, 1 дитина влаштована до КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей з притулковими групами» Кіровоградської обласної ради. З батьками цих дітей проводиться робота щодо повернення дітей у сім’ю.

Дітей, які зазнали насильства, на обліку немає.

         

Заробітна плата

Станом на 01 січня 2018 року в закладах, установах та підприємствах підзвітних  Бобринецькій міській раді заборгованість по заробітній платі відсутня. Розглядаються можливості встановлення надбавок та премій комунальним установам міської ради з метою поступового збільшення заробітної плати. Наразі середня заробітна плата в комунальних установах міської ради становить:  КП «Комунальник » - 3700 грн. та КП «Міськводоканал» - 3745 грн.

Середня заробітна плата працівників освіти міської ради – 5664,2 грн. Середня заробітна плата працівників територіального центру обслуговування населення – 4115,8 грн.

 

 

8. Наука, освіта, культура, фізична культура і спорт, діти та молодь

 

На території Бобринецької ОТГ функціонують 8 навчальних закладів, у тому числі:ДНЗ – 2; ЗНЗ – 4; ПНЗ – 2.

 

Загальна середня освіта

В даному періоді з комунальної власності Бобринецької районної ради в управління Бобринецькій міській раді не здійснено передачу ЗНЗ, що знаходяться на території м. Бобринець.

Відповідно рішення сесії Бобринецької районної ради від 29 липня 2016 року № 95 «Про передачу окремих об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та міста району в тимчасове користування Бобринецькій міській раді терміном на один рік» депутатами районної ради прийнято рішення передати окремі об’єкти спільної власності територіальних громад сіл та міста району в тимчасове користування без зміни цільового призначення та статусів шкіл Бобринецькій міській раді терміном на 1 рік.

Згідно рішень сесії Бобринецької міської ради від 16 серпня 2016 року утворено 4 комунальних загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Здійснено державну реєстрацію зазначених комунальних навчальних закладів як юридичних осіб.

01 вересня 2016 року всі комунальні навчальні заклади організовано розпочали новий 2016/2017 навчальний рік. Навчально-виховний процес у ЗНЗ міста забезпечують 117 педагогічних працівників.

 

Контингент

У 2017/2018 навчальному році контингент учнів ЗНЗ міста складає 1245 учнів. З них:

 • НВК № 1 – 632 учні;
 • ЗШ № 5 – 451 учнів;
 • ЗШ № 4 – 80 учні;
 • ЗШ № 3 – 82 учнів.

Створення НВО

На двадцять сьомій сесії сьомого скликання Бобринецької міської ради прийнято рішення від 23 серпня 2017 року №1196«Про створення комунального закладу «Бобринецьке навчально-виховне об’єднання» «Навчально-виховний комплекс «Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» Бобринецької міської ради Кіровоградської області».

Опорним закладом визнано КЗ «НВК «Гімназія – ЗШ І-ІІІ ступенів №1» Бобринецької міської ради Кіровоградської області. До складу НВО включено дві філії (КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3» та КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3» міської ради).

 

Створення належних умов забезпечення

навчально-виховного процесу та оновлення матеріально-технічної

бази ЗНЗ

 

Згідно кошторису зі змінами на 2017 рік відділу освіти затверджено видатки по загальному фонду в сумі 35432,8 тис. грн., в т.ч. субвенція з державного бюджету –12551,8 тис. грн., з якої на надання державної підтримки особам з особливими освітніми  потребами (інклюзія) затверджено кошти в сумі 54,00 тис. грн., яку в повному обсязі використали на виплату заробітної плати та нарахування на неї педагогічним працівникам, що проводять інклюзивне навчання. По спеціальному  фонду затверджено6444,9 тис. грн.,в тому числі: освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку об’єднаних територіальних громад (видатки розвитку) – 361,4 тис. грн.

Касові видатки за січень-грудень 2017 року склали 31234,3 тис. грн., що становить 100% від затверджених.

З метою підготовки навчальних закладів міста до нового навчального 2017/2018 року та до роботи в осінньо-зимовий період забезпечено проведення поточних ремонтів приміщень зазначених закладів, а саме: в дошкільних навчальних закладах на суму 89,2 тис. грн., в загальноосвітніх навчальних закладах на суму 93 тис. грн., в позашкільних навчальних закладах на суму 4 тис. грн.

Також протягом 2017 року значно оновлені шкільні меблі (парти, стільці, дошки, шафи тощо).

У травні 2017 року для КЗ «НВК «Гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» придбано  та встановлене пекарське обладнання  на загальну суму 137 тис грн.

У 2017 році для навчальних закладів міста придбано принтери, ноутбуки, холодильник, морозильні скрині, мийну ванну для харчоблоку, кухонну витяжку, пекарське обладнання, радіосистему на загальну суму 230753,98 грн.

 

Соціальний працівників закладів освіти захист

У січні – грудні 2017 року виплата заробітної плати здійснювалася своєчасно та у повному обсязі.

Також, з 01 січня 2017 року виплачуються оклади підвищенні на 2 тарифних розряди педагогічним працівникам закладів освіти, що фінансується за рахунок субвенції з державного та місцевого бюджетів.

Відпускні та матеріальна допомога на оздоровлення всім працівникам виплачуються вчасно та в повному обсязі, заборгованість відсутня.

З метою підвищення престижності педагогічної праці педагогічним працівникам виплачується надбавка в розмірі 20% посадового окладу.

 

 

Підвезення

У серпні 2016 року придбано шкільний автобус марки АС-Р 4234 «Мрія» на 31 пасажирське місце на загальну суму 1 320, 0 тис. грн. на умовах співфінансування за кошти субвенції з державного та місцевого бюджетів.

Шкільний автобус АС-Р 4234 «Мрія» забезпечує підвезення 70 учнів до комунальних навчальних закладів міста.

В рамках програми «Шкільний автобус», для забезпечення безкоштовного підвезення 25 учнів до комунальних навчальних закладів міста відділом освіти, молоді та спорту міської ради придбано у ПП «Аймакс-Груп» шкільний автобус ATAMAND093S2. Автобус було придбано за 1685,00 тис. грн. на умовах співфінансування, при цьому внесок міської ради склав  - 505,5 тис. грн., а 1179,5 тис. грн. кошти субвенції з Державного бюджету. Новий шкільний автобус ATAMAN D 093S2 розрахований на 30 місць, має додаткові рівні безпеки, обмеження у швидкості руху, звукову і світлову сигналізацію, аварійні кнопки, спеціальні сидіння та зручні сходинки.

 

Дошкільна освіта

У громаді функціонують 2 дошкільні навчальні заклади загального розвитку з українською мовою навчання:

Бобринецький ДНЗ № 1 «СОНЕЧКО»;

Бобринецький ДНЗ № 2 «РОМАШКА».

У них вихованням охоплено 366 дітей: ДНЗ № 1 – 184; ДНЗ № 2 – 182.

Вартість харчування 1 дитини у ДНЗ становить 25 грн., у тому числі батьківська плата – 15,20 грн. (60%).

Загальна кількість місць у закладах - 300. На 100 місцях виховується 122 дитини.

Дошкільними навчальними закладами охоплено 85% дітей віком від 3 до 6 років.

Всіма формами дошкільної освіти охоплено 94,5% дітей цього віку         та 100% дітей 5-річного віку.

У черзі на влаштування до ДНЗ перебувають 6 дітей.

З метою збільшення показника охоплення дошкільників дошкільною освітою планується відкриття дошкільних груп на базі філій КЗ «Бобринецьке навчально-виховне об'єднання «Навчально-виховний комплекс "Гімназія - загальноосвітня школа   І - ІІІ ступенів № 1».

Здійснюються заходи щодо покращення матеріальної бази дошкільних навчальних закладів: придбання постільної білизни, кухонного посуду, твердого та м’якого інвентарю, навчальних посібників, іграшок. З цією метою  використано 151,372 тис. грн.

Відповідно до завдань програми розвитку дошкільної освіти у місті на 2017-2020 роки придбано для Бобринецького дошкільного навчального закладу №1 «СОНЕЧКО» морозильну скриню, пилосос, праску, 2 ноутбуки, принтер, посуд, канцтовари на загальну суму 43,6 тис. грн.

Для Бобринецького дошкільного навчального закладу №2 «РОМАШКА» придбано м’який інвентар, морозильну скриню, ліжка, господарські товари, вогнегасники та інші засоби пожежогасіння на загальну суму 35,614 грн.; здійснено заміну дверей, проведено ремонтні роботи на суму 5,2 тис. грн. Протягом літнього періоду проведено косметичні ремонти приміщень і території закладів, поновлено предметно-розвивальне середовище.

 

Фізична культура та спорт

У підпорядкуванні відділу освіти, молоді та спорту Бобринецької міської ради знаходиться Комунальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа» Бобринецької міської ради, який утворений та функціонує   з 01 вересня 2016 року.

У 30 групах Комунального закладу «Дитячо-юнацька спортивна школа»  охоплено навчанням 408 вихованців, що становить 34% від загальної кількості учнів ЗНЗ міста. Із них:

˗ 5 груп з баскетболу – 66 вихованців;

˗ 4 групи з настільного тенісу – 52 вихованці;

˗ 6 груп з гирьового спорту – 72 вихованці;

˗ 7 груп з футболу – 118 вихованців;

˗ 3 групи з волейболу – 46 вихованців;

˗ 3 групи з гімнастики художньої – 28 вихованців;

˗ 2 групи з легкої атлетики – 26 вихованців.

У комунальному закладі «ДЮСШ» працює 16 тренерів – викладачів, з них: 5 - основних, 3 - за суміщенням, 8 - сумісників.

 

Національно-патріотичне виховання

У навчальних закладах громади систематично проводиться робота по національно-патріотичному вихованню дітей та учнівської молоді.

Нацiонально-патрiотичне виховання виокремлено як один із найголовнiших напрямiв виховної роботи, внесено до планів виховної роботи навчальних закладів окремим розділом.

Для реалiзацiї цих завдань проводиться робота, яка передбачає забезпечення гармонійного спiввiдношення рiзних напрямiв, засобiв, методiв виховання дiтей у процесi навчання i позакласної дiяльностi:

˗ iнформацiйно-просвiтницька робота з батьками, спрямована на формування толерантностi, поваги до культури, iсторiї, мови, звичаїв та традицiй українців;

˗ співпраця педагогічних колективів з органами учнiвського та батькiвського самоврядування щодо формування у дiтей та молодi духовностi, моральної культури, толерантної поведiнки.

У шкільному музеї Бойової слави при КЗ «НВК «Гімназія – ЗШ І-ІІІ ступенів №1» Бобринецької міської ради Кіровоградської області постійно проводиться пошукова робота за напрямками: дослідження історії краю, дослідження історії Великої Вітчизняної війни на території міста, дослідження життєвого шляху Героя Небесної сотні Чміленка В.І., дослідження історії АТО та участі в ній жителів краю. Гуртківці проводять роботу по збору інформації про учасників революції гідності та учасників АТО – вихідців з м. Бобринця: «Небесна сотня. Віктор Чміленко»; «Пам'ять серця». На основі цих матеріалів розроблено екскурсію та ведуться роботи по створенню нових експозицій в музеї Бойової Слави.

З метою гідного вшанування героїв Небесної Сотні та АТО, увічнення пам’яті полеглих, популяризації їхніх подвигів, громадянської мужності, їх відданості ідеям свободи, справедливості, утвердження  в державі демократичних цінностей та у зв’язку з відзначенням у 2017 році Дня Гідності та Свободи у навчальних закладах міста проведено тематичні заходи, приурочені цій даті: покладання квітів до пам’ятних дощок учасникам Революції гідності та АТО; зустрічі з учасником подій Революції гідності та учасниками АТО; оформлення інформаційних стендів «Україна – територія гідності та свободи»; перегляд та обговорення документальних фільмів «Молитва за Україну», «Зима, що нас змінила», «Чміль», «Кіборги».

Проводиться робота по залученню дітей та молоді до участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»).

У навчальних закладах міста проводяться виховні заходи, метою яких є протидія сепаратизму та антиукраїнській ідеології в системі освіти (виховні години, години спілкування, круглі столи, зустрічі з учасниками Революції Гідності та АТО), заходи, приурочені відзначенню пам’ятних дат і ювілеїв.

До проведення виховних заходів залучено учасників антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, представників Бобринецького військового районного комісаріату.

Інформація про проведені заходи висвітлювалася на офіційних веб-сайтах навчальних закладів.

Налагоджена співпраця з волонтерами та учасниками антитерористичної операції у проведенні спільних заходів з національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

До участі у заходах національно-патріотичного спрямування залучаються діти та учнівська молодь навчальних закладів міста.

 

9. Використання землі, природних ресурсів, охорона навколишнього природного середовища

 

По Бобринецькій міській ОТГ:

˗ надходження екологічного податку в 2017 році складає - 23926,8 грн.

˗ надходження із плати за землю (земельного податку та орендної плати за землю) складає в 2017 році 4629124,91 грн. що на 135% більше в порівнянні з попереднім роком (3422097,98 грн.);

Охоплення населення послугами з вивезення ТПВ складає 41 %.

На території ОТГ діє один ліцензований полігон ТПВ з паспортом, заповненість якого складає 98 %.

Частка міського населення, що мають доступ до систем водопостачання (централізованих та інших) 6347 чоловік, що становить 56% від загальної кількості населення,  сільське населення не має доступу до системи централізованого водопостачання.

 

 

10. Культурне життя

 

В Бобринецькій ОТГ діє 3 клубних заклади, кількість працюючих - 8 осіб. Протягом року проведено – 131 культурно-масових заходів, із них 62 для дітей. Працівники культури успішно співпрацюють з бібліотеками, школами, територіальними громадами, центрами творчості, проводячи масові заходи, направлені на виховання молодого покоління, культурний відпочинок населення, відновлення народних традицій свого краю, звичаїв та обрядів.

 

У 2017 році закладами культури було організовано та проведено такі заходи як:

 • Святкова, Різдвяна  програма «Свято з присмаком Різдва»;
 • свято Водохреща «Свята Йорданська вода»,
 •  День Соборності України «Моя єдина Україна»;
 •  заходи до Дня виводу військ з Афганістану «Відлуння Афганських гір»;
 • День пам’яті Героїв Небесної Сотні «А Сотню вже зустріли Небеса»;
 • до міжнародного жіночого Дня 8 Березня «Жінки.Жінки… О, скільки в цьому слові»,
 • мітинг-реквієм приурочений 73-річниці з  Дня визволення м. Бобринця від німецько-фашистських загарбників «Війна далеко, а пам’ять близько»;
 • свято Масляної «Масляна до нас прийшла, млинців гору принесла»;
 • святковий ярмарок до Великодніх свят;
 • мітинг-реквієм приурочений 31-річниці з Дня Чорнобильської трагедії «Чорнобильській біль»;
 • заходи  приурочені 72-річниці з Дня Перемоги у другій світовій війні «З Перемогою в серці»;
 • святкова програма До Дня Матері  «В житті три матері існує: це матір Божа, це матуся рідна і це планета, що життя дарує…»
 • заходи до Міжнародного Дня захисту дітей «Свято дитинства»;
 • святкова програма до Всеукраїнського олімпійського дня «Майбутні олімпійці»;

-заходи до Дня Конституцій та дня Молоді «Основа життя - мій закон основний»;

 • урочисте відкриття фонтану у міському парку
 • свято Івана Купало «На Івана Купала - ніч чарівна»;
 • заходи до Дня державного прапора та Дня Незалежності України «Моя країна  Україна»;
 • урочисті заходи до 250 річниці з дня заснування міста

Бобринецька ОТГ об’єднує, чекає, гостинно зустрічає!

(Святковий ярмарок, масовий вело проїзд від 3 х до...,спортивні змагання: шкіряний м’яч, територіальний кубок міста з футболу, баскетболу, волейболу, концерт духового оркестру «Мелодії, які завжди з нами»,карооке біля фонтану, виступ барабанщиць, концертна програма за участю гурту «Гараж Бенд», братів Яремчуків, групи «Фрістайл», фаєр - шоу театр на ходунах.

 • святкова програма  до Дня людей похилого віку за участю лауреатів Міжнародних конкурсів і фестивалів академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни»;
 • концертна програма  до Дня соціального працівника та працівника культури «Шановні! Вам, присвячується!»;
 • заходи до Дня Українського Козацтва «Шляхами козацької слави» ;
 • заходи до відзначення Дня Гідності та Свободи;
 • святковий концерт до Дня сільського господарства «Хліб в оселі завдяки Вам!»;
 • святковий концерт до Дня волонтера та Збройних Сил України «Надійні Захисники»;
 • мітинг - реквієм до Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС «Невидимий ворог»;
 • відкриття новорічної ялинки «Миколай в громаді ялинку відкриває, малечу і дорослих радісно вітає»;
 • Святкова новорічна програма «12 місяців»;

 

      У 2017 році культурно-мистецькі заходи були спрямовані на збереження духовних, історичних та національних традицій нашого народу та на вирішення першочергових завдань з відродження, збереження та розвитку народної творчості, аматорського мистецтва, координації діяльності сільських клубних закладів та переорієнтації  їхньої роботи в сучасних соціально-економічних умовах.

 

11. Інформаційна діяльність

 

З 2016 році працює сайт Бобринецької міської об’єднаної територіальної громади за посиланням http://bobrynecka.gromada.org.ua, що є свідченням прозорості та відкритості діяльності міської ради. На  веб-сайті постійно оприлюднюються всі рішення сесій ради та виконавчого комітету. Кожного дня висвітлюється інформація про діяльність міської ради та комунальних підприємств.

Аудиторія сайту постійно розширюється,  кожного місяця спостерігається  нові відвідувачі.

На головній сторінці розміщено опитувальник для відвідувачів сайту, результати  якого приймаються до уваги при розробці програм та проектів міської ради. Впроваджена система електронних петицій. Робота міської ради постійно висвітлюється в місцевих ЗМІ, зокрема постійно друкується інформація в районній газеті «Честь хлібороба». 

 

Підсумовуючи роботу за рік,  хочеться подякувати всім, хто сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань – депутатам міської ради, членам виконавчого комітету, колективам комунальних підприємств та навчальних закладів, керівникам підприємств та установ міста, підприємцям, а також представникам громадськості.

Для міської ради пріоритетними є і будуть інтереси людини. Переконаний: вирішувати проблеми громади ми будемо всі разом, допомагаючи один одному, проявляючи людську мудрість та толерантність.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь