Особливості податкового адміністрування екологічного податку

Дата: 13.06.2019 13:50

Новоукраїнське управління повідомляє, що до розділу VIII Податкового кодексу України (Далі - Кодекс) Законом України від 23 листопада 2018 року   №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни як в частині визначення платників, які справляють екологічний податок за викиди двоокису вуглецю, так і ставок податку.

Зокрема, п. 240.7 ст. 240 Кодексу визначено, що не є платником податку за викиди двоокису вуглецю суб’єкти, якими здійснюються такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік.

У разі якщо річний обсяг викидів перевищує встановлену норму, суб’єкти господарювання зобов’язані зареєструватися платниками екологічного податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники повинні скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий звітний період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку передбаченому Кодексом.

Разом з тим п. 242.2 ст. 242 Кодексу встановлено, що база оподаткування податком за викиди двоокису вуглецю за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг викидів у розмірі 500 тонн за рік.

Враховуючи зазначену інформацію, рекомендуємо платникам податку у яких у 2019 році розрахунковий, сумарний за всіма стаціонарними джерелами обсяг викидів двоокису вуглецю не перевищує граничний обсяг викидів – подати до контролюючого органу за місцем знаходження стаціонарного джерела забруднення заяву про відсутність у звітному році об’єкта оподаткування із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів. А платникам в яких наявне перевищення граничних обсягів – зареєструватися платником податку за викиди двоокису вуглецю та подати до контролюючих органів заяву про звітний період у якому планується виникнення даних викидів, із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів.

При цьому платники декларують податкові зобов’язання в частині обсягів викидів, які перевищують 500 тонн, починаючи із звітного (податкового) періоду у якому досягнуто граничний обсяг таких викидів.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області