Бобринецький район, Кіровоградська область

Вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день ліквідатори називають своїм професійним святом, хоча жоден з них не здобував такої професії. Всьому прийшлося навчатися на місці, одночасно жертвуючи здоров’ям, а то й своїм життям, рятуючи життя інших.

Події 30-річної давності ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Чорнобильська катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості. 14 грудня вже стало доброю традицією вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха, а також висловити щирі слова подяки  ліквідаторам за мужність і героїзм.

14 грудня в великому залі адмінприміщення відбулися урочистості присвячені Дню вшанування ліквідатора аварії на  ЧАЕС. Під час урочистостей до присутніх  зі словами щирої вдячності та пошани, тим хто брав участь у ліквідації аварії,  звернувся міський голова Валерій Сніжко.  Голова районної громадської організації «Спілка чорнобильців Бобринеччини» Станіслав Сандрах  висловив пошану учасникам  ліквідації Чорнобильської катастрофи  та згадав Бобринчан, що відійшов у вічність внаслідок Чорнобильської біди. Також до присутніх звернувся  перший заступник голови РДА Валентин Мельник.

Валерій Сніжко, Станіслав Сандрак та Валентин Мельник  вручили вдовам ліквідаторів пам’ятні медалі до 30-ї річниці Чорнобильської аварії, відзнаки та матеріальну допомогу. Відзнаки отримали: Антоненко Ніна Лукічна, Жосан Таїсія Миколаївна, Лазарчук Олександра Миколаївна, Отреп’єва Ніні Олександрівна, Сидорак Олена Іванівна, Щербакова Тамара Йосипівна, Климовія Ольга Василівна, Оксаніч Валентина Іванівна, Ващенко Лідія Михайлівна, Бакал Марія Михайлівна, Норцова Ніна Василівна, Носурак Лариса Володимирівна, Корж Галина Онуфріївна, Луговська Галина Іванівна, Гавриш Віра Василіна, Бортко Галина Григорівна, Гурба Любов Миколаївна, Цуркан Ольга Михайлівна,  Туменко Валентина Іванівна, Бакал Тамара Олександрівна, Піщанська Валентина  Миколаївна

Також нагороджені були жінки-ліквідатори: Почкай Валентина Павлівна, Тарасенко Тамара Іванівна

Делегації від міської ради, спілки чорнобильців Бобринеччини та районної влади поклали квіти до пам’ятного знаку  учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС. Хвилиною мовчання вшанували ліквідаторів,  які  на жаль, покинули це земне життя.

Наприкінці урочистостей перед присутніми виступили учні міської школи №5, які у віршовій формі подякували учасникам ліквідації аварії за їх подвиг у боротьбі з атомним лихом та виконали тематичні пісні.  Після урочистостей відбулася панахида  за загиблими ліквідаторами   в Свято-Миколаївській церкві, яку провів отець Олександр та поминальний обід.

Ми повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Велика Вам подяка і низький доземний уклін!