Бобринецький район, Кіровоградська область

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та деяких інших законодавчих актів України, 30 березня 2016 року Бобринецька міська рада прийняла рішення про забезпечення виконання повноважень виконавчими органами міської ради у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців та реєстрації місця проживання.-

Відповідно до прийнятого міською радою рішення, відділ реєстрації Бобринецької міської ради є її виконавчим органом.

Новим у законодавчій сфері, що регулює питання державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, є запровадження принципу екстериторіальності. Тобто відтепер державна реєстрація права власності та інших речових прав відбувається незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Кіровоградської області. Державну реєстрацію обтяжень речових прав проводять незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

Змінилися і строки державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна. Відповідно до Закону «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень», із 2016 року державну реєстрацію права власності та інших речових прав проводять у строк, що не перевищує п’яти робочих днів. При цьому передбачено плату за державну реєстрацію прав, внесення змін до записів Державного реєстру прав у скорочені терміни надання адміністративних послуг.

Інформація про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження, що міститься в Державному реєстрі прав, є відкритою, загальнодоступною та платною, крім випадків, передбачених Законом. Для фізичних та юридичних осіб інформацію про об’єкт нерухомого майна та суб’єкта речового права надає в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України (за умови ідентифікації такої особи з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи) або в паперовій формі державний реєстратор.

Звільняються від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав:

1) фізичні та юридичні особи - під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному цим Законом;

2) громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

3) громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років;

4) інваліди Великої Вітчизняної війни, особи із числа учасників антитерористичної операції, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій, та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

5) інваліди I та II груп;

6) Національний банк України;

7) органи державної влади, органи місцевого самоврядування.

Шановні громадяни та сільгоспвиробники!

Звертаємо Вашу увагу, що останнім часом  почастішали рейдерські захоплення земельних ділянок. З метою упередження рейдерських атак на нерухоме майно є необхідність внесення відомостей до Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно про майно, яке зареєстроване до 01 січня 2013 року, у т.ч. договорів оренди, які були зареєстровані органами Держгеокадастру України.  Слід нагадати, що після прийняття комплексного «Антирейдерського» закону громадяни можуть поновити свої права на нерухоме майно виключно шляхом подання особистих скарг. Якщо Вам стали відомі факти рейдерства, обов’язково звертайтеся до правоохоронних органів для відкриття кримінальної справи та державного реєстратора для блокування вчинення будь-яких реєстраційних дій з майном.

Звертаємо Вашу увагу, що зараз запроваджено сервіс інформування «SMS-Маяк», завдяки якому можна отримати повідомлення на мобільний телефон щодо вчинення незаконних реєстраційних дій. Наразі інформування розповсюджується на захист речових і майнових прав. Щоб почати користуватися новим сервісом громадянам достатньо зробити 3 простих кроки:

1. отримати реєстраційний номер майна;
  2. перевірити наявність номера в реєстрі;
  3. поставити майно на контроль.

З цього моменту власник зможе дізнатися про всі зміни в реєстрі через SMS-повідомлення, у вигляді електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача програми SMS-Маяк.