Дерегуляція та розвиток підприємництва

Відповідно до даних, наданих у Концепції дерегуляції, розробленої у 2015 році Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, щорічно Україна втрачає до $30 млрд. інвестицій через несприятливі умови регуляторного середовища.  Проведення якісних реформ з дерегуляції дозволить позбутися 25-річного шлейфу пострадянської країни та створить найголовніше – сприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу, а отже зміцнить середній клас і створить нові робочі місця.

Задля проведення ефективної реформи з ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі України було створено незалежну неурядову організацію BRDO (Better Regulation Delivery Office).

Відповідно до плану Міністрества економічного розвитку і торгівлі, стратегічні цілі реформи наступні:

➤ Зменшити кількість регуляцій, перевірок, приводів для контакту між бізнесом та органами
влади, а також їх вартість.

➤ Зміцнити бар’єри на створення нових надлишкових, та економічно необґрунтованих правил.

➤ Створити та забезпечити функціонування ефективного нормативно-правового середовища.

Державні установи, відповідальні за проведення реформиМіністерство економічного розвитку і торгівлі.

Експерт з реформи – Оксана Кузяків, виконавчий директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, координатор аналітичного компоненту Програми USAID ЛЕВ, керівник Центру досліджень сучасного суспільства.